Haberler

Tarih:13/10/2014-22:13:49

Haber Başlık:Sporcularımız Meksika’dan Döndü

02- 07 Ekim 2014 tarihlerinde Meksika’nın Morelia kentinde düzenlenen Masteler ve Gençler Fitness-Bikini-Atletik Fizik kategorilerinde düzenlenen Dünya Şampiyonası kafilesi yurda döndü.

Türkiye Şampiyonasında birinci olup milli takıma seçilen Zuhal Fitness Cimnastik Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Hüseyin Turgutoğlu ve Dilek Civci Dünya Şampiyonasında müthiş bir performans çizdiler.
Genç Erkekler Fitness kategorisinde yarışan Hüseyin Turgutoğlu yaptığı rutin seride ilk sırayı Ekvatorlu sporcu Dario Guerra ile paylaşırken çeyrek dönüşlerde bu avantajını kaybetti ve yarışmayı Dünya dördüncülüğü ile tamamladı.
Genç Bayanlarda Bikini -163 kategorisinde yarışan Dilek Civci ilk milli formayı giydiği Dünya Şampiyonasında final grubunda yarışarak mücadelesini Dünya beşinciliği ile tamamladı.

ZFC Kulüp Bakanı Zuhal G. UYGUR ”Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Son iki ay yapmış oldukları diyet ve kuvvetli antrenmanları eksiksiz yaptılar. Çok çalıştılar ve finalde mücadele ettiler. Ülke olarak lobi problemleri ne yazık ki spora da yansıyor. Bazı şeyleri aşamıyoruz. Meksika ev sahipliğinin avantajlığını iyi kullandı. Hüseyin’i ilk üçte görmemiz gerekiyordu. Kafilemizdeki bazı sporcuların Amsterdam’da valizlerinin kaybolması ve birininde Dilek’in valizinin olması şanssızlıktı. Motive olarak biraz zorlandı ama yarışma anında çok iyi sunum yapmış. Kendimizi iyi değerlendirdik. Eksiklerimizi ve sahip olduklarımızın farkındayız. Altı ay sonraki yarışmada farklı bir ZFC ekibi izleyecekleri. Bu yıl kulübümüzün onuncu milli sporcusu olan Dilek Civci’yi, ikinci kez milli takıma seçilen  ve iki Dünya Şampiyonasında yarışan Hüseyin Turgutoğlu’nu tekrar kutluyoruz. Kulübümüze ve ilçemize bu onuru yaşattıkları için sporcularımıza ve antrenörleri Bahadır Uygur’a ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.