Haberler

Tarih:21/05/2013-00:04:15

Haber Başlık:Bisiklet Turumuz Amacına Ulaştı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bu yıl birincisini başlatan Selçuk Zuhal Fitness Gençlik veSpor Kulübü, 178 bisikletçiyi bir araya getirerek; Ata'nın yolunda "1919 Bisikletçi ile Yolundayız” sloganı ile 30 km. Selçuk güzergahlarında pedal bastı. Selçuk Belediyesinin desteği ile düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

 

 

Sabah saatlerinde Selçuk Atatürk Anıtı önünde buluşan bisiklet severler, burada Selçuk Belediyesinin dağıttığı üzerinde “1919 Bisikletçi ile Yolundayız” sloganının yer aldığı tişörtleri giydiler. Saat 11:00'de Selçuk Zuhal Fitnss Center Spor Kulübü Bisiklet lideri Bahadır Uygur'un komutu ile pedala basan bisiklet severler, Atatürk caddesinden çıkış yaparak Meryemana kavşağı, Yediuyurlar güzergahı, Arvalya mevkii ve Kuşadası yolu üzerinden Selçuk Cumhuriyet Meydanında (İstasyon meydanı) tur sona erdi. Selçuk, İzmir, Tire, Aydın, Kuşadası ve Torbalı ilçelerinden birçok bisikletçinin katıldığı "1919 Bisikletçi ile Yolundayız” etkinliğinde Pamucak Sahilinde mola veren bisikletçilere burada Selçuk Belediyesinin ikram ettiği öğle yemeği verildi.

Selçuk Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma komutanlığınca tur güzergahlarında geniş güvenlik önlemleri alındı. Özel ABC Polikliniğe ait Ambulansın da tura katıldığı 30 kilometrelik etkinlik, başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Bu yıl birincisinin düzenlendiği "1919 Bisikletçi ile Yolundayız” etkinliğinin istenilen amaca ulaştığını ifade eden Selçuk Zuhal FitnessGençlik ve Spor Kulübü Bisiklet TakımıLideri Bahadır Uygur, Araç trafiği yoğunluğunun azalması, insanların bisikleti tercih etmeleri, gençliği Atatürk'ün yolunda uygar ve duyarlı bir şekilde birleşmesi 19 Mayıs Haftasında kulübümüz adına verimli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Ben bu anlamda Selçuk Belediyesinin desteği ile gerçekleştirdiğimiz turumuza destek olan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına, Selçuk Kaymakamlığına, Selçuk Belediyesine, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğüne, Selçuk Emniyet Müdürlüğüne, Jandarma Komutanlığına, Belediye Zabıta Amirliğine ve etkinliği adım adı takip eden Özel ABC polikliniği sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum" dedi.